Rada číslo 1 – Dbajte na to, čo jete

Kilo tukového tkaniva obsahuje približne 9000 Kcal. Keď chcete za týžden zhodiť 1 kilo, musíte znížiť príjem energie o 9000 Kcal (prípadne o 9000 Kcal zvýšiť výdaj energie). Nezáleží na tom, ako pravidelne cvičíte, alebo na koľko obmedzíte príjem energie, nikdy sa nesnažte schudnúť viac ako kilo a pol za týždeň, a neskonzumujte menej ako 1400 Kcal (muži), 1200 Kcal (ženy). Ešte dodávame: nepúšajte sa jesť menej ale zdravšie. Toto je kľúč na všetky diéty.

Rada číslo 2 – Doplnte XBody o kardio cvičenie

Výsledky budú lepšie a docielené rýchlejšie. Vytúženú postavu budete mať rýchlejšie, ak budete cvičiť aeróbne cvičenia. Toto je jednoducho najúčinejši spôsob, ako spáliť nejaké kalórie naviac. Ak chcete stratiť kilá nastálo, je najlepšie skombinovať tieto dva kroky: dávajte pozor na to, čo jete a pravidelne cvičte.

Rada číslo 3 – Chce to čas a trpezlivosť

Chudnutie nie je také ľahké ako by sme si želali. Keď cvičíte dvakrát týždenne vaša kondícia a aj zdravie sa zlepšia, ale to nestačí na to, aby ste uspeli so svojou diétou. Musíte brať na vedomie aj to, že genetické predispozície a vek zohrávajú v chudnutí svoju úlohu. Niektorí schudnú oveľa rýchlejšie ako iní. Vydržať je pravidlo, ktoré vám pomože schudnúť. Može sa stať, že neschudnete ani napriek tomu, že obmedzíte príjem potravy a cvičíte. Toto je len kritické obdobie, kedy väčšina ľudí stratí trpezlivosť. Cez túto fázu sa prenesiete len so silnou vôľou. Pamätajte na to, že vaše úsilie bude odmenené a výsledky budú viditeľné. Vaše telo vám bude vďačné!

Rada číslo 4 – Zaraďte aj posilňovacie cvičenia

Najnovšie prieskumy ukázali, že chudnutie je oveľa efektívnejšie, keď posilujete alebo cvičíte. Sú na to viaceré vysvetlenia:

  1. Prvé vychádza z pravidla, že tuky sa spaľujú až keď je v krvi nedostatok cukrov. Posilňovanie efektívne spáli v svaloch glykogén (cukor) a preto telo začne spaľovať tuky oveľa rýchlejšie.
  2. Druhý uhol pohľadu je estetsický charakter, lebo len samotné schudnutie hneď neznamená, že získame peknú postavu. Potrebujeme si vytvoriť kvalitnú svalovú hmotu, pretože toto je kľúč k dobrému tvaru postavy.
  3. Keď zvyšujeme svalovú hmotu, tej tukovej ubúda, pretože väčšie svaly spaľujú viac energie.

Rada číslo 5 – Cvičte ráno

Aj keď sú ľudia rozdielni a možeme povedať, že existujú takzvané ranné a večerné tipy, niektoré veci sú rovnaké pre všetkých. Úroveň metabolizmu sa zvyšuje práve pri cvičení, a zvýšená zostane ďalších 12 hodín. Keď budete cvičiť ráno, vaše telo spáli počas dňa viac kalórií. Keď sa rozhodnete cvičiť večer, váš metabolizmus sa pri spánku spomalí, a tak stratíte 12 hodín rozbehnutého spaľujúceho metabolizmu. Akokoľvek, vyberte si vhodné cvičenie a keď ste aktívny, cvičte s radosťou. Pamatäjte, že je to pre vaše dobro. Nezáleži na tom, kedy cvičíte, ale na tom, že cvičíte pravidelne.