Jedlo neobmedzujte drasticky!

Pri zdravom chudnutí je úplne dostačujúce, ak zhodíte pol kila za týždeň. Základný predpoklad ale je, že váš energetický príjem je nižší ako výdaj. Pozor, nedržte zbytočne veľmi prísnu diétu, lebo vám začnú ubúdať svaly, a to je zle! Prijatej energie musíte mať dosť na normálne fungovanie a ešte niečo navyše, aby ste vládali aj športovať. Pretože bez pohybu je chudnutie komplikovanejšie a menej účinné. 
Základom úspechu je, aby ste jedli dostatok kvalitných bielkovín, ktoré budú brániť úbytku svalovej hmoty. V konkrétnych číslach je to asi 1,5g /  kilogram vašej hmotnosti. Preto si svaly treba pestovať, na čo je dôležité cvičenie a XBody je výborná alternatíva ku cvičeniu vo fitness cesntre. Aby ste pri cvičení spotrebovávali na energiu váš podkožný tuk, treba sa venovať intenzívnym cvičeniam. Pri XBody zapojíte celé telo a váš osobný tréner dohliadne na to, aby bola dosiahnutá dostatočná intenzita tréningu. Samozrejme tak, aby cvičenie nebolo utrpením ale zábavou.

Schudnete, ak si trochu jedla pridáte!

Na naštartovanie spomaleného metabolizmu pri chudnutí sa dá využiť aj finta, no treba na to naozaj disciplínu. Na pár dní si trochu jedla pridajte. Vaše telo sa poteší, že obmedzený príjem energie sa skončil, a opäť naštartuje metabolizmus. Samozrejme, nebudete si jedálniček obohacovať o nejaké sladkosti, skôr o nejakú tú ryžu, zemiaky či ovsené vločky. A len dočasne, 2 či 3 dni!

No a nebuďte na seba príliš prísni.Pri chudnutí sa nespoliehajte len na ručičku váhy. To, že sa zastaví, ešte neznamená, že ste prestali chudnúť. Ak sa neprejedáte a cvičíte, tuk ubúda, ale svaly pribúdajú, takže hmotnosť nemusí klesať. Zistíte to tak, že sa pôjdete odmerať na elektro-impedančnú váhu ktorú nájdete napríklad u nášho partnera NaturHouse.

Držíme Vám palce pri chudnutí 🙂